MOPS Bydgoszcz

Jak rozwiązać problem

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest organem organizującym pomoc społeczną dla mieszkańców miasta Bydgoszcz.

Udzielaniem podstawowej pomocy (dożywianie, zasiłki stałe, okresowe i celowe – np. na opał) zajmują się pracownicy socjalni, pracujący w sześciu Rejonowych Ośrodkach Pomocy Społecznej. Ich adresy i numery telefonów znajdziesz w zakładce Rejonowe Ośrodki. Jeśli chcesz znaleźć Rejonowy Ośrodek, do którego powinieneś się udać – przejdź do wyszukiwarki.

W przypadkach wymagających specjalistycznej pomocy (adopcje, niepełnosprawność), świadczeniem pomocy zajmują się poszczególne działy MOPS. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do zakładki Działy.

Jeśli potrzebujesz pomocy, ale nie wiesz do którego działu się skierować, zapytaj pracownika socjalnego z Rejonowego Ośrodka Pomocy Społecznej właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania.

Na tej stronie już niedługo znajdziesz również przykładowe scenariusze postępowania w sytuacjach wymagających naszej pomocy:

 

Informacje i odpowiedzi na wiele pytań związanych z pomocą społeczną znajdą Państwo na portalu programu Empatia, realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

empatia.mpips.gov.pl

Zachęcamy również do korzystania z portali obywatel.gov.pl oraz epuap.gov.pl – strony te publikują informacje na temat spraw możliwych do załatwienia przez instytucje publiczne, a także katalog usług udostępnionych przez urzędy.

obywatel.gov.pl

epuap.gov.pl

Comments are closed.