MOPS Bydgoszcz

„Wymiana Ciepła”

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

nadeszła jesień, za oknami szaruga, pogoda zaczyna przypominać szkocką kratę, zatem to już ten czas –  powracamy do akacji, pn.: „Wymiana ciepła”!.

Symol wieszakaPo trudnym okresie obostrzeń pandemicznych, reaktywujemy pomysł wymiany niewykorzystanej odzieży i przekazania jej osobom najbardziej potrzebującym. Podobnie jak uprzednio, idea akcji jest bardzo jasna, a Mieszkańcy Bydgoszczy – jak pokazało doświadczenie, chętnie w niej uczestniczą, dzieląc się ubraniami, których już nie noszą, a które mogą zyskać drugie życie. To także świetna okazja do zrobienia selekcji konfekcji we własnej szafie i uporządkowania garderoby.

Uczestnikiem akcji „Wymiany ciepła” może być każdy, kto chce pomóc i zostawić, a także wziąć ciepłą kurtkę, płaszcz, sweter, czapkę, czy inną odzież na dedykowanych do tego wieszakach. Prosimy aby pozostawiona odzież była kompletna, czysta, bez defektów, które uniemożliwiałyby jej użytkowanie.

Przedsięwzięcie skierowane jest przede wszystkim do ludzi potrzebujących wsparcia, w tym zwłaszcza ubogich i bezdomnych, jednak z odzieży może skorzystać każda osoba, która potrzebuje ciepłego ubrania.

Wieszaki ulokowane zostały na:

  • ul. Ogrodowej 9, przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy;
  • ul. Jesionowej 24, przy Parafii Bożego Ciała;
  • ul. B. Śliwińskiego 12, przy Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień „BORPA”;
  • ul. J. Porazińskiej 9, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 4;
  • ul. Kapuściska 10, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 6;
  • ul. Czerkaskiej 22, przy Dziale Pomocy Środowiskowej nr 1,2,3.

O projekcie mówią:

 

Wszystkich zainteresowanych niesieniem wzajemnej, bezinteresownej pomocy ZAPRASZAMY!