teleopieka – MOPS Bydgoszcz http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl Thu, 29 Sep 2022 12:08:09 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.1.1 „TELEOPIEKA” SZUKA CZŁOWIEKA! http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9599 Thu, 29 Sep 2022 11:27:46 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9599 Baner z logotypami

Przypominamy, że aktualnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Ogrodowej 9 trwa nabór otwarty do projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” („bransoletki życia”).
Wsparcie kierowane jest do osób:
• zamieszkujących na terenie miasta Bydgoszczy;
• potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
• nieprzebywających w placówce opieki całodobowej.

Osoby, które złożą formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą zgodnie z kolejnością zgłoszeń, w miejsce osób, rezygnujących z udziału w projekcie.

Pod uwagę nie są brane kryteria dodatkowe.

Uczestnictwo w projekcie dla mieszkańców Bydgoszczy jest bezpłatne.
Dokumenty można pobrać ze strony.

Serdecznie Państwa zapraszamy!

]]>
Teleopieka – Spotkanie w Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej 14 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9493 Thu, 14 Jul 2022 09:39:14 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9493
Drodzy Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że pracownicy Zespołu Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych, Pani Natalia Woszczyńska wraz z Panem Łukaszem Kowalskim, odpowiedzialni za wdrażanie projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” w Bydgoszczy, mieli zaszczyt gościć w Domu Dziennego Pobytu „Senior” przy ul. Jodłowej 14 w Bydgoszczy w dniach 1.06.2022r., 22.06.2022r. oraz 07.07.2022r.

Celem spotkań było omówienie założeń projektu oraz przeszkolenie seniorów w zakresie funkcjonowania urządzeń do teleopieki (tzw. „bransoletek życia”).

Pracownicy Zespołu projektowego przeprowadzili krótki instruktaż pokazowy, przedstawili korzyści z posiadania bransoletek oraz przyjmowali formularze zgłoszeniowe od osób chętnych do wzięcia udziału w projekcie.

Uczestnicy zadawali dodatkowe pytania, wyrażali obawy związane z użytkowaniem opasek, a nasi pracownicy rzetelnie tłumaczyli i pokazywali jak na co dzień funkcjonować z urządzeniem do teleopieki.

Większa część uczestników Domu Dziennego Pobytu korzysta już z naszych „opasek życia”, jednakże jest jeszcze sporo osób, które są zainteresowane tym przedsięwzięciem i zgłaszają swoją gotowość przystąpienia do projektu.

Krótka fotorelacja ze spotkań:

 

wypełnianie formularzy zgłoszeniowych do projektu Omówienie założeń projektu Kujawsko-Pomorska Teleopieka przez koordynatora projektu Instruktaż pokazowy Dyskusja z SenioramiZdjęcie z uczetniczką projektu

]]>
Wyniki rekrutacji w II naborze – Teleopieka http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9264 Tue, 12 Apr 2022 10:52:03 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9264

KUJAWSKO – POMORSKA TELEOPIEKA”

wyniki rekrutacji w II naborze

Szanowni Państwo,

w związku z zakończeniem weryfikacji wniosków złożonych w II naborze (21.02.2022-11.03.2022) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy ogłasza wyniki rekrutacji do projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”.

Poniżej publikujemy Listę rankingową, obejmującą osoby, które złożyły formularze w wyznaczonym terminie, spełniły obligatoryjne kryteria uczestnictwa i zostały zakwalifikowane do projektu.

Przypominamy, że o kolejności przyjęcia osób do projektu decydowała w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów. Natomiast w przypadku osób z taką samą punktacją brany pod uwagę był termin złożenia wniosku.

Informujemy, że początkowo zostanie rozdysponowanych 66 urządzeń do teleopieki (tzw. „bransoletek życia”) wśród pierwszych 66 osób, gdyż tyle urządzeń pozostaje w dyspozycji MOPS-u, na dzień opublikowania listy rankingowej. Pozostałe osoby będą przyjmowane do projektu, zgodnie z kolejnością prezentowaną na liście rankingowej, w przypadku rezygnacji kolejnych osób z I i II naboru oraz po uzyskaniu dodatkowych 100 urządzeń – przewidywany termin to w miesiąc czerwiec 2022 roku.

Z osobami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie skontaktuje się pracownik Zespołu Projektowego, a następnie, do miejsca zamieszkania przyjdzie pracownik socjalny, po uprzednim umówieniu wizyty, w celu wypełnienia niezbędnych dokumentów projektowych.

W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt pod wskazanymi niżej numerami telefonów:

  • 52 325 44 35;
  • 52 325 44 37;
  • 885 905 375.

LINK:
Lista rankingowa II nabór – 12.04.2022.pdf

 

 

]]>
KUJAWSKO-POMORSKA TELEOPIEKA – II NABÓR http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9007 Mon, 14 Feb 2022 09:48:07 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=9007 Baner z logotypami

Z przyjemnością informujemy Państwa, iż od dnia 21.02.2022r. do dnia 11.03.2022r. ogłaszamy II nabór do projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” („bransoletki życia”).

Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym w formie pomocy sąsiedzkiej, wolontariatu opiekuńczego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak teleopieka.

Oferowane formy wsparcia:
• Usługa teleopieki (np. bransoletki),
• Usługa pomocy sąsiedzkiej,
• Wolontariat opiekuńczy.

Kto może skorzystać z Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”
(KRYTERIA OBOWIĄZKOWE):
• Osoby zamieszkujące na terenie miasta Bydgoszczy,
• Osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego,
• Osoby nieprzebywające w placówce opieki całodobowej.

Dodatkowe punkty przy rekrutacji zdobędą osoby (KRYTERIA DODATKOWE):
• których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego właściwego dla pomocy społecznej (25 punktów),
• doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego (3 punkty),
• ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (3 punkty),
• z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby
z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (3 punkty);
• korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (3 punkty),
• pochodzące z obszarów zdegradowanych wyznaczonych w lokalnych programach
rewitalizacji lub gminnych programach rewitalizacji (tj. Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Okole, Wilczak-Jary, Zimne Wody-Czersko Polskie, Stary Fordon, Brdyujście, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Smukała-Opławiec-Janowo) (3 punkty),
• będące kombatantem i/lub ofiarą represji (zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego) (3 punkty),
• prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe lub wspólne gospodarstwo domowe
z inną osobą niesamodzielną lub z rodziną pod warunkiem, że wspólnie zamieszkujący dorośli członkowie rodziny to osoby pracujące (3 punkty).

W przypadku osób, które złożą formularze w terminie od 21.02.2022 do 11.03.2022, o przystąpieniu do projektu będzie decydować liczba zdobytych punktów, dopiero w drugiej kolejności, gdy co najmniej 2 osoby będą miały taką samą liczbę punktów, o wejściu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Osoby, które zakwalifikują się do projektu zostaną o tym fakcie poinformowane przez personel projektu telefonicznie, a na stronie internetowej zostanie opublikowana lista rankingowa. Uczestnicy projektu następnie otrzymają urządzenia elektroniczne (w formie bransoletki).

Ważna informacja: 
Wszystkie osoby, które złożą formularze po 11.03.2022 r., będą automatycznie zasilały listę rezerwową, zgodnie z datą i godziną wpłynięcia wniosku do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowe punkty będą brane pod uwagę dopiero w sytuacji, gdy co najmniej 2 osoby złożą formularz w tym samym czasie (dzień, godzina).

Lista dokumentów, jakie należy dostarczyć:
• Formularz zgłoszeniowy;
• Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów dodatkowych, wymienionych wyżej (jeżeli zaznaczono, np. orzeczenie o niepełnosprawności, decyzję o wysokości świadczeń itp.).

Dokumenty rekrutacyjne w wersji elektronicznej do pobrania są poniżej, natomiast w wersji papierowej dostępne będą w Punkcie podawczym w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy przy ul. Ogrodowej 9, a także w rejonowych ośrodkach pomocy społecznej (adresy Ośrodków znajdziesz tutaj), zgodnie z miejscem zamieszkania potencjalnego uczestnika projektu, w godzinach urzędowania danego Ośrodka.

Wypełnione dokumenty rekrutacyjne można złożyć:
Osobiście w Punkcie podawczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Bydgoszczy, ul. Ogrodowa 9, w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka – pokój 47C” – w godzinach pracy Ośrodka (pn-czw: 7:30-15:30; pt: 7:30-13:30)
Pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy,
ul. Ogrodowa 9, 85-039 Bydgoszcz, z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka – pokój 47C” (liczy się data stempla pocztowego)
Pocztą elektroniczną na adres: teleopieka@mopsbydgoszcz.pl ,
Za pośrednictwem e-puap, z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”,

Serdecznie Państwa zachęcamy!

Dokumenty do pobrania:
1.Regulamin uczestnictwa
1a.Aneks do regulaminu
2.Formularz zgłoszeniowy

Osoby do kontaktu:
Natalia Woszczyńska – Koordynator projektu
e-mail: teleopieka@mopsbydgoszcz.pl
Tel: 52 325 44 35 lub 885 905 375

Łukasz Kowalski – Pracownik administracyjny ds. merytorycznych
Tel: 52 325 44 37

]]>
Teleopieka – wyniki rekrutacji http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=8411 Fri, 06 Aug 2021 06:22:07 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=8411 Logotypy teleopieki

KUJAWSKO – POMORSKA TELEOPIEKA – wyniki rekrutacji

Logo teleopieki   Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy ogłasza wyniki rekrutacji do projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”.

   Poniżej publikujemy Listę rankingową, obejmującą osoby, które złożyły formularze w wyznaczonym terminie i zostały zakwalifikowane do projektu oraz osoby, które znajdują się na liście rezerwowej.

Przypominamy, że o przyjęciu do projektu decydowała w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów. Natomiast w przypadku osób z taką samą punktacją brany pod uwagę był wiek.

Z osobami zakwalifikowanymi do udziału w projekcie skontaktuje się pracownik z Zespołu Projektowego, a następnie, do miejsca zamieszkania przyjdzie pracownik socjalny w celu wypełnienia niezbędnych do projektu dokumentów.

W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt pod wskazanymi niżej numerami telefonów:
52/325-44-35, 52/325-44-37, 885-905-375.

lista_rankingowa

A mówią o nas:

]]>
KUJAWSKO – POMORSKA TELEOPIEKA http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=8038 Tue, 23 Mar 2021 09:11:51 +0000 http://archiwum.mopsbydgoszcz.pl/?p=8038 Baner ZPFZKUJAWSKO – POMORSKA TELEOPIEKA

 

Kujawsko-Pomorska TeleopiekaInformujemy, że od dnia 01.04.2021r. do 11.06.2021r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy rozpoczyna rekrutację do Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”.

„Kujawsko-Pomorska Teleopieka” jest wojewódzkim Projektem partnerskim. Liderem Projektu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, partnerami jest 79 powiatów lub gmin województwa kujawsko-pomorskiego (w tym Miasto Bydgoszcz) oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych w Toruniu. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Solidarne społeczeństwo, Działanie 9.3 Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

Całkowita wartość Projektu: 19 065 714,82 zł

Dofinansowanie Projektu z UE: 16 205 857,54 zł

Głównym celem Projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym w formie pomocy sąsiedzkiej, wolontariatu opiekuńczego przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, takich jak teleopieka.

Oferowane formy wsparcia:

  • Usługa teleopieki (np. bransoletki);
  • Usługa pomocy sąsiedzkiej;
  • Wolontariat opiekuńczy.

Projekt „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” skierowany jest do 3 000 osób, mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, w tym 507 osób zamieszkujących na terenie miasta Bydgoszczy, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Kto może skorzystać z Projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”:

  • Osoby zamieszkujące na terenie miasta Bydgoszczy;
  • Osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
  • Osoby nieprzebywające w placówce opieki całodobowej.

Dodatkowe punkty przy rekrutacji zdobędą osoby:

  • których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego właściwego dla pomocy społecznej;
  • doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego;
  • ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności;
  • z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi;
  • korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa;
  • pochodzące z obszarów zdegradowanych wyznaczonych w lokalnych programach
    rewitalizacji lub gminnych programach rewitalizacji (tj. Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Okole, Wilczak-Jary, Zimne Wody-Czersko Polskie, Stary Fordon, Brdyujście, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Smukała-Opławiec-Janowo);
  • będące kombatantem i/lub ofiarą represji (zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego);
  • prowadzące jednoosobowe gospodarstwo domowe lub wspólne gospodarstwo domowe z inną osobą niesamodzielną lub z rodziną pod warunkiem, że wspólnie zamieszkujący dorośli członkowie rodziny to osoby pracujące.

Lista dokumentów, jakie należy dostarczyć:

  • Formularz zgłoszeniowy;
  • Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów dodatkowych, wymienionych wyżej (jeżeli zaznaczono, np. orzeczenie o niepełnosprawności, decyzję o wysokości świadczeń itp.).

Dokumenty rekrutacyjne w wersji elektronicznej do pobrania są poniżej, natomiast w wersji papierowej dostępne będą w Punkcie podawczym w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy przy ul. Ogrodowej 9, a także w rejonowych ośrodkach pomocy społecznej (adresy Ośrodków znajdziesz tutaj), zgodnie z miejscem zamieszkania potencjalnego uczestnika projektu, w godzinach urzędowania danego Ośrodka.

Wypełnione dokumenty rekrutacyjne można złożyć:

  • Osobiście w Punkcie podawczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
    w Bydgoszczy, ul. Ogrodowa 9 lub w siedzibach rejonowych ośrodków pomocy społecznej (adresy Ośrodków znajdziesz tutaj), w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”, pokój 47C,
  • Pocztą tradycyjną na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, ul. Ogrodowa 9, 85-039 Bydgoszcz, z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”, pokój 47C,
  • Pocztą elektroniczną na adres: teleopieka@mopsbydgoszcz.pl
  • Za pośrednictwem e-puap, z dopiskiem: „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”,

Dodatkowa informacja: W przypadku nie zrekrutowania wymaganej liczby uczestników termin rekrutacji zostanie wydłużony lub zostanie ogłoszona rekrutacja otwarta (ciągła). Przy rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność złożenia formularzy.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu zostaną o tym fakcie poinformowane przez personel projektu telefonicznie, a na stronie internetowej zostanie opublikowana lista rankingowa. Uczestnicy projektu następnie otrzymają urządzenia elektroniczne (np. w formie bransoletki).

Dokumenty do pobrania:

1.Regulamin uczestnictwa
2.Formularz zgłoszeniowy

Osoby do kontaktu:

Natalia Woszczyńska – Koordynator projektu
e-mail: teleopieka@mopsbydgoszcz.pl
Tel: 52 325 44 35 lub 885 905 375

Łukasz Kowalski – Pracownik administracyjny ds. merytorycznych
Tel: 52 325 44 37

O Projekcie:

]]>